מה אנחנו עושים?

אוויר וביטחון

כמובילה עולמית בתכנון, ייצור ותמיכה של מטוסים צבאיים, לוקהיד מרטין מספקת מגוון רחב של משאבים אווירונאוטיים כדי לאפשר לחילות האוויר של ארה"ב ובעלות בריתה לנהל מבצעים אוויריים בכל מקום ובכל זמן. המובילות של לוקהיד מרטין הושגה באמצעות מחקר ופיתוח מתמידים של מטוסי קרב עתירי ביצועים, מטוסי תובלה ומטוסי סיור לאיסוף מודיעין, כאשר החברה מספקת גם שירותי אימון, תמיכה לוגיסטית ממוקדת, וטכנולוגיות מתקדמות – כדי לאפשר לאנשים הנכונים, עם הכישורים הנכונים, להיות במקום הנכון, בזמן הנכון, עם המידע הנכון והחימוש הנכון לבצע את המשימות שלהם

AERONAUTICS

אווירונאוטיקה

חטיבת האווירונאוטיקה של לוקהיד מרטין ידועה ביכולותיה לבנות את המטוסים הצבאיים הטובים ביותר בעולם. מוניטין זה נובע מהמחקר והפיתוח הבלתי פוסק שהחטיבה משקיעה בפיתוח מטוסים בעלי ביצועים גבוהים ובחתירתה המתמדת לאתר אסטרטגיות תכנון וייצור חדשניות. להלן המטוסים המיוצורים היום בחברה: F-16, F-35 ו-C-130J

MFC

חטיבת מערכות טילים ובקרת אש של לוקהיד מרטין (Lockheed Martin Missiles and Fire Control) ידועה במערכות הלחימה, החלל וההגנה המדויקות שהיא מתכננת, מפתחת ומייצרת עבור הכוחות הצבאיים של ארה"ב ובעלות בריתה. החטיבה מפתחת, מייצרת ותומכת במערכות לחימה, טילים, רקטות, מערכות מאוישות ובלתי מאוישות מתקדמות לגופים וכוחות צבאיים, כגון: חילות הים, האוויר, הנחתים והכוחות המזוינים של ארה"ב, נאס"א ועשרות בעלות בריתה של ארה"ב. כמו כן, החטיבה מספקת מגוון רחב של מוצרים ושירותים לתעשיית האנרגיה הגרעינית האזרחית הגלובלית ולמיזמי אנרגיה ירוקה צבאיים. עם למעלה מ- 50 קווי מוצר ושירות ב- 50 מדינות, המוצרים והשירותים המגוונים שחטיבת MFC מייצרת מספקים לכוחות לחימה ולקוחות אזרחיים את היכולות החיוניות הנדרשות להם ברגעים מכריעים

SPACE SYSTEMS

מערכות חלל

החלל הוא סביבה תובענית, אך עם המערכות של לוקהיד מרטין, החלל הופך למקום בו העתיד נוסק אל על, באמצעות שותפויות עסקיות המרחיבות את יכולות התקשורת הגלובלית, חיזוי מזג האוויר, חקר החלל והביטחון הלאומי לרמות חדשות. אספקת יכולות חלל חיוניות כגון: שיגורים לחלל, לוויינים מסחריים וממשלתיים שיגורים לחלל, לוויינים מסחריים, וממשלתיים וטילים אסטרטגיים, טמונה בשאלה "איך?" וה"איך" הוא זה שעושה את כל ההבדל. לוקהיד מרטין משקיעה משאבים רבים בחקר הקצוות הרחוקים של היקום ומסייעת להרחיב את גבולות הידע האנושי ולהגיע עמוק יותר אל תוך החלל ואל תגליות נשגבות שיעניקו השראה לדורות הבאים.

RMS

מערכות רוטוריות ומשימה 

בעקבות רכישת חברת סיקורסקי בסוף השנה שעברה וצירופה לתחום העסקי מערכות משימה ואימון, החליטה עתה לוקהיד מרטין לשנות את שם התחום העסקי הזה למערכות רוטוריות ומשימה (Rotary and Mission Systems). פעילות התחום הזה מקיפה יותר מ-1,000 תוכניות בתחומי המסוקים, הגנה משולבת בפני איומים אוויריים וטילים, לוחמת שטח ימית ולוחמה תת-ימית, מכ"מים, לוחמה אלקטרונית, פתרונות סייבר, פיקוד, בקרה, תקשורת, מחשבים ומודיעין C4ISR)), ומערכות אימון ולוגיסטיקה. בראש התחום המורחב הזה עומד סגן הנשיא הבכיר דייל בנט.

התחום העסקי למערכות רוטוריות ומשימה, שמטהו ממוקם בוושינגטון הבירה, מעסיק יותר מ-35,000 עובדים, שכ-10% מהם נמצאים מחוץ לארה"ב, במדינות שכוללות את אוסטרליה, בריטניה, מקסיקו, ניו-זילנד, פולין, קנדה ועוד.

Sikorsky

סיקורסקי, חברה של לוקהיד מרטין

לוקהיד מרטין סיכמה את רכישתה של חברת סיקורסקי, מובילה עולמית בייצור ופיתוח של מסוקים אזרחיים וצבאיים. כחלק משילובה תחת פעילותה העסקית של חטיבת מערכות רוטוריות ומשימה  (Rotary & Mission Systems), סיקורסקי תהיה חברה של לוקהיד מרטין.

רכישה זו מקדמת את מחויבותה של לוקהיד מרטין לספק ללקוחותיה פתרונות מוכני-משימה במחירים נוחים וביעילות, תוך הגדלה של עסקי הליבה לעסקים המתפתחים של ייצור מסוקים ותמיכה. יכולתה של סיקורסקי למנף את קנה המידה של פעילות לוקהיד מרטין תבטיח את שמירתה של החברה כמובילה טכנולוגית העומדת בחזית פיתוח העילוי האנכי.

סיקורסקי, כחברה של לוקהיד מרטין, תשמור על מטה החברה בסטרטפורד, קונטיקט. 15,000 עובדי החברה, הפועלים מ-11 מדינות, מייצרים מסוקים הנמצאים בשימוש בכל חמשת הענפים של הכוחות המזוינים האמריקאיים, יחד עם מפעילים צבאיים ואזרחיים נוספים, ב-40 מדינות ברחבי העולם.

פעילויות לוקהיד מרטין בתחומי ה-STEM בישראל

לוקהיד מרטין מאמינה שקידום החינוך בתחומי ה-STEM (מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה) דורש שיתוף פעולה צמוד בין התעשייה, מחנכים, קובעי מדיניות ומשפחות. כמובילת שוק, לוקהיד מרטין, המעסיקה כ-56,000 מהנדסים, מדענים ומומחים IT, מחויבת לעבוד עם קבוצות אלה לפתח תוכניות שמחנכות ומעוררות השראה עבור המדענים ומומחי הטכנולוגיה של המחר.

הצמיחה העתידית של כלכלת ישראל תדרוש אספקה קבועה של כישרונות בעלי מיומנות ויכולות טכניות גבוהות, ולוקהיד מרטין גאה בשיתוף הפעולה שלה עם משרד החינוך, משרד המדע והטכנולוגיה וקרן רש"י בקידום תוכניות חינוכיות בתחומי ה-STEM החל מגילאי הגן ועד התיכון.

גילאי הגן: "מדעקידס", הגן הטכנולוגי הראשון של לוקהיד מרטין בישראל הוקם בבאר שבע באוקטובר 2015. מטרתה של יוזמה זו היא לפתח את האוריינות ויכולות החשיבה הטכנולוגיות והמדעיות של הילדים ולהגדיל את הביטחון הלימודי שלהם, כמו גם את מיצוב התוכנית כמודל לחינוך טכנולוגי עבור תלמידים בגילאי טרום בית הספר היסודי בישראל ובכך לסייע ביצירת דור חדש של אזרחים בעלי אוריינטציה טכנולוגיות גבוהה. "מדעקידס" נוצרה כשיתוף פעולה של לוקהיד מרטין, עיריות באר שבע וקריית מלאכי, קרן רש"י ומשרדי החינוך והמדע וטכנולוגיה. הגן המדעי-טכנולוגי השני נפתח בקרית מלאכי בדצמבר 2016.

גילאי בית הספר היסודי: לוקהיד מרטין נתנה חסות לגמר תחרות ה"לגו" של FIRST Junior Lego League ל-200 ילדי כיתות ג'-ד' מבתי ספר באזור תל אביב. בנוסף, אושר תקציב להמשך התוכנית עבור תלמידי גני הילדים של תוכנית "מדעקידס" בבאר שבע ובקרית מלאכי ותוכנית לימודים בתחום הרובוטיקה נמצאת בתהליכי הכנה על ידי קרן רש"י.

גילאי חטיבת הביניים: משרד החינוך, קרן רש"י ולוקהיד מרטין חברו יחדיו ליצירת מחנות קיץ לתחום הסייבר לבנות. המחנות התמקדו בהגדלת מספר הבנות שנכנסות ונשארות בלימודי תוכניות הסייבר בבתי הספר מתוך מטרה להגדיל את ההון האנושי הנשי בכח העבודה הטכנולוגי בתחומי הסייבר בישראל. המחנות התקיימו בחודשי אוגוסט בשנים 2015 ו-2016 ובהם השתתפו למעלה מ-200 בנות בכיתות ט'-י'.

גילאי התיכון: לוקהיד מרטין נתנה חסות ל-Skillz, תחרות התיכונים הראשונה בישראל בתחום הסייבר, פרי יוזמת משרד החינוך בשיתוף מפקדת הסייבר של צה"ל וקרן רש"י, שהוקמה במטרה להגדיל את מספר התלמידים שימשיכו ללימודים גבוהים במדעי המחשב והסייבר. למעלה מ-2000 לתמידים מ-70 בתי ספר ברחבי הארץ השתתפו בתחרות.


LMI

החטיבה הבינלאומית: לוקהיד מרטין אינטרנשיונל

חטיבת לוקהיד מרטין אינטרנשיונל (Lockheed Martin International) הוקמה ע"י חברת לוקהיד מרטין כחלק מאסטרטגיה עסקית מוכוונת לקוח, במטרה לחזק את הקשרים העסקיים הקיימים עם לקוחות ושותפים בינלאומיים בכ-70 מדינות ברחבי העולם בהן החברה פועלת, כמו גם להרחיב את פעילותה הגלובלית ולפתח שותפויות עסקיות חדשות.

צוות החטיבה הבינלאומית בניהולו של סגן הנשיא הבכיר ג'ון רוד פועל בשיתוף פעולה הדוק עם כל החטיבות העסקיות של לוקהיד מרטין על מנת לספק ללקוחותיה הגלובליים את מגוון המוצרים, הטכנולוגיות והשירותים שהחברה מציעה. הפתרונות מאפשרים מתן מענה למגוון צרכים בתחומי הביטחון הלאומי, השירותים האזרחיים והפיתוח הכלכלי - החל ממטוסי F-35, C-130J ומערכות הגנה מפני טילים, וכלה בפתרונות לאבטחת סייבר ושירותים אזרחיים. מטה החטיבה הבינלאומית לוקהיד מרטין אינטרנשיונל במטרופולין וושינגטון, די. סי., בארה"ב, ופעילותה מנוהלת באמצעות משרדיה באוטווה, ריאד, אבו דאבי, סינגפור, קנברה ומשרדיה האזוריים בתל-אביב, ניו דלהי, טוקיו וסיאול.